Pán Hunt povie, že poľnohospodári a rybári „čelia neistote“ bez dohody, a ako premiér by mu pomohol „uhladiť to“.
Bude porovnávať pomoc pre záchranu bánk pre finančnú krízu.
Medzitým boli odhalené plány jeho rivala Borisa Johnsona, aby pracovníkom verejného sektora poskytli „spravodlivý“ rast miezd.
Jeden z popredných priaznivcov jeho ponuky byť premiér, minister zdravotníctva Matt Hancock, povedal Times, že dni "zmrazenia miezd" verejného sektora pod Theresou Mayovou a Davidom Cameronom budú skončené.
Pán Hancock povedal: "Ľudia vo verejnom sektore musia byť riadne odmenení za vynikajúcu prácu, ktorú vykonávajú."
„Žiadna úľava“
Pán Johnson a minister zahraničných vecí pán Hunt si navzájom konkurujú, aby sa stali ďalším konzervatívnym lídrom.
160 000 členov Konzervatívnej strany začne hlasovať budúci týždeň a očakáva sa, že nástupca Terezy Mayovej bude oznámený 23. júla.
V neskoršom prejave v Londýne pán Hunt vyhlási, že potravinársky a poľnohospodársky priemysel si zaslúži, aby sa k nemu pristupovalo podobným spôsobom ako k odvetviu finančných služieb v roku 2008, keď banky dostali od vlády miliardu libier.
Ak by Spojené kráľovstvo opustilo EÚ bez dohody, vláda pod vedením pána Hunta by pokryla náklady na tarify, ktoré by boli uvalené na vývoz poľnohospodárskeho a rybárskeho priemyslu.
Pán Hunt sľubuje, že vytvorí dočasný "žiadny program na záchranu obchodov" pre odvetvie rybolovu a poľnohospodárstva, ktoré vyvážajú do Európy – ktorého cieľom je byť podobný prísľubu amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 16 miliárd libier pre poľnohospodárov postihnutých čínskymi tarifami.
Bude tiež sľubovať, že zriadi výbor pre neobchodovanie, aby sa zabezpečilo, že vláda bude pripravená odísť do 31. októbra, ako aj výbor pre dopravu, ktorý bude zabezpečovať prepravu tovaru cez prístavy a letiská.
„Ak ste chovateľom oviec v Shropshire alebo rybárom v Peterheade, mám pre vás jednoduchý odkaz,“ očakáva sa, že pán Hunt povedal: „Viem, že čelíte neistote, ak musíme opustiť EÚ bez dohody.