Arktická líška je tiež známa ako snežná líška alebo biela líška, pretože má silnú bielu kožušinu a trávi väčšinu svojho času v snehu. Avšak počas letných mesiacov, kedy sa sneh topí, kožušina arktickej líšky sa zmení na hnedú, aby splynula s okolím. Arktická líška má mnoho vlastností, ktoré jej pomáhajú prežiť v mrazivej Arktíde. Jej hustá zimná kožušina udržiava teplo tela aj v mrazivom počasí, zatiaľ čo jej skrátený ňufák a malé guľaté uši pomáhajú znížiť tepelné straty. Dokonca má srsť na chodidlách na nohách na ochranu pred studenou krajinou a hustý huňatý chvost, ktorým sa obklopuje ako prikrývkou. Arktická líška žije v polárnych lesoch, kde žije v norách, ktoré sú vlastne sieťou tunelov, z ktorých niektoré sú podzemné.
Arktická líška má dĺžku okolo jedného metra, čo je približne šírka jedného lôžka. Jej hmotnosť sa pohybuje od 2,5 do 4,5 kilogramov, čo je asi rovnako ako priemerné novorodené dieťa. Strava arktickej líšky sa skladá z vtákov, vajec, malých cicavcov a rýb. Jedáva tiež bobule, morské riasy, hmyz a larvy, keď nie je dostatok bežnej potravy. Arktická líška sa tiež živí lumíkmi – patria medzi jej najobľúbenejšiu potravu – a hrabošmi, okrem iných stvorení. Tieto líšky niekedy jedia mŕtve zvieratá, často sú to mŕtve ľadové medvede. Arktická líška nie je celosvetovo ohrozená a odhaduje sa, že vo voľnej prírode zostáva niekoľko tisíc. Pretože je to aj mrchožravec, udržiava čisté prostredie tým, že jedáva mŕtve zvieratá a udržiava populáciu hlodavcov. Niekedy si v snehu vykopú dieru kam si dajú jedlo aby sa nepokazilo. Tieto diery sú ako chladnička.
Arktické líšky používajú určité zvuky na vzájomnú komunikáciu. Môžu sa pohybovať od hlasných, ak je vzdialenosť dlhá, až po vysoký zvuk, ktorý je varovaním pred nebezpečenstvom. Dokážu bežať rýchlosťou až 50 kilometrov za hodinu, a tiež sa vedia dobre kĺzať po ľade.